NCBR

Way2USA

DBR 77 Robotics, za sprawą założyciela i CEO, dr. Piotra Wiśniewskiego, miał możliwość odbyć pod koniec stycznia 2024 roku inspirującą podróży do Stanów Zjednoczonych. Jako pionierzy w dziedzinie automatyzacji i cyfryzacji dla przemysłu produkcyjnego, z niecierpliwością podchodziliśmy do możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń na amerykańskim rynku. Jest to dla nas prawdziwa droga rozwoju – nasza „Way2USA”.

Wizyta w VTS

Wizyta w obiekcie firmy VTS w Atlancie potwierdziła nam zalety automatyzacji i zaawansowanych technologii produkcyjnych. Spotkanie to pozwoliło dokładniej zbadać operacyjnie, jak ważne są technologie takie jak IoT, AI oraz analiza danych. Są one niezbędne w optymalizacji procesów, redukcji kosztów i przyciąganiu inwestycji kapitałowych.

Podczas mojej wizyty w zakładzie VTS w Atlancie byłem świadkiem korzyści płynących z automatyzacji i zaawansowanych technologii produkcji. IoT umożliwia monitorowanie i kontrolę operacji w czasie rzeczywistym, maksymalizując wydajność i oszczędność kosztów. Analiza danych optymalizuje procesy, przewiduje wymagania konserwacyjne i minimalizuje przestoje. Podnoszenie kwalifikacji siły roboczej ma również kluczowe znaczenie dla dostosowania się do tych nowych technologii.

dr Piotr Wiśniewski, CEO DBR 77 Robotics

Przeczytaj więcej o tej wizycie: post na LinkedIn o VTS

Liderzy w Pittsburghu i początek Way2USA

W Pittsburghu spotkaliśmy się z kluczowymi liderami, w tym z wiceprezesem ds. Inwestycji Biznesowych, Michaelem Hardingiem oraz z zespołem ARM. Te spotkania potwierdziły, że DBR77 doskonale wpisuje się w amerykański ekosystem automatyzacji i robotyki. Natomiast rozmowy ugruntowały nasze przekonanie, że technologie DBR77, metodyka i sieć kontaktów idealnie odpowiadają potrzebom rynku amerykańskiego. Dzięki temu możemy rozpocząć prace nad opracowaniem projektu #Way2USA, a o szczegółach poinformujemy wkrótce! 

Przeczytaj więcej o tej wizycie: post na LinkedIn o ARM

Amerykańskie startupy

Natomiast spotkania z innowacyjnymi startupami potwierdziły, że odwaga i determinacja w dążeniu do realizacji ambitnych projektów, mogą się opłacać. Rozmawialiśmy więc śmiało, nawet o misjach księżycowych. Te rozmowy podkreśliły znaczenie odwagi w innowacjach i rozwijaniu startupów, których misja wykracza daleko poza to, co widoczne na pierwszy rzut oka.

Niewątpliwie, technologie kosmiczne opracowane m.in. przez Carnegie Mellon University mocno nas zainspirowały. W związku z tym zastanawialiśmy się nad potencjalnymi zastosowaniami naszych rozwiązań w wielu innych branżach. Przede wszystkim oferujemy przecież rozwiązania, które mogą znacząco zwiększyć efektywność operatorów nie tylko w zakładach produkcyjnych. Być może już wkrótce zobaczycie tego efekty.

Przeczytaj więcej o tej wizycie: post na LinkedIn o księżycowej firmie

post na LinkedIn o moon walk

Poznaj też nasze rozwiązania dla firm produkcyjnych.

Podsumowanie

Podsumowując, podróż do Stanów Zjednoczonych była nie tylko potwierdzeniem globalnego potencjału i wartości DBR77 na rynku automatyzacji. Przede wszystkim była okazją do nawiązania wartościowych kontaktów i partnerstw. Właśnie one będą wspierać nasz dalszy rozwój i innowacje, w tym te na kolejnych rynkach. Jesteśmy przekonani, że dzięki doświadczeniom zdobytym podczas tej podróży, DBR77 będzie kontynuować swoją misję automatyzacji świata, pomagając w tym procesie ludziom i czyniąc ich życie łatwiejszym. A to wszystko jest możliwe również tam – w naszych rozwiązaniach.

Ponadto, ta podróż potwierdza, że przyszłość produkcji w Stanach Zjednoczonych wygląda obiecująco. Kluczowy będzie nacisk na zrównoważony rozwój i zwiększoną automatyzację.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, i nie możemy się doczekać przyszłych projektów, które wynikną z tej inspirującej podróży.

Przeczytaj więcej o tej wizycie: post na LinkedIn z podsumowaniem i podziękowaniem

Galeria zdjęć:

Data publikacji: 6 lutego 2024