NCBR

PODCAST

#S2E15 O potencjale rynku robotów mobilnych

z Mateuszem Kujawińskim z HetBot Sezon 2 Epizod 15 O czym rozmawiamy w podcaście dotyczącym robotów mobilnych? Kalkulacje ekonomiczne wskazują, że przyszłość będzie zautomatyzowana, również przyszłość transportu wewnątrzzakładowego, w tym robotów mobilnych. Choć nadal istnieje wiele wyzwań i problemów, które stanowią bariery dla rozwoju tych technologii, to jednak coraz więcej firm dostrzega potencjał i wartość pracownika. Coraz chętniej więc jako ich wsparcie logistyczne, aplikowane są roboty mobilne, ułatwiające na przykład dostęp do narzędzi czy ładowanie materiałów. Z tego odcinka dowiesz się Czym są roboty mobilne? Roboty mobilne to zaawansowane urządzenia automatyczne, które mogą poruszać się samodzielnie lub semi-autonomicznie w różnych środowiskach. W kontekście firm produkcyjnych stanowią one kluczowy element nowoczesnych procesów produkcyjnych. Dzięki swojej zdolności do mobilności, roboty te mogą wykonywać różnorodne zadania, takie jak transport surowców, montaż, inspekcja jakości, a nawet obsługa maszyn. Wprowadzenie ich do zakładu produkcyjnego może zwiększyć efektywność produkcji, skrócić czasy dostaw, zmniejszyć koszty i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Warto więc zrozumieć, jakie korzyści mogą przynieść roboty mobilne i jak można je efektywnie wdrożyć, aby poprawić konkurencyjność firmy produkcyjnej. Gość podcastu dotyczącego robotów mobilnych Mateusz Kujawiński to Dyrektor ds. rozwoju produktu i współzałożyciel firmy HetBot, która stworzyła innowacyjny, jednolity system zasilania dla robotów mobilnych, skracający ich przestoje […]

Słuchaj w

z Mateuszem Kujawińskim z HetBot

Sezon 2 Epizod 15

O czym rozmawiamy w podcaście dotyczącym robotów mobilnych?

Kalkulacje ekonomiczne wskazują, że przyszłość będzie zautomatyzowana, również przyszłość transportu wewnątrzzakładowego, w tym robotów mobilnych. Choć nadal istnieje wiele wyzwań i problemów, które stanowią bariery dla rozwoju tych technologii, to jednak coraz więcej firm dostrzega potencjał i wartość pracownika. Coraz chętniej więc jako ich wsparcie logistyczne, aplikowane są roboty mobilne, ułatwiające na przykład dostęp do narzędzi czy ładowanie materiałów.

Z tego odcinka dowiesz się

  • Jakie trendy w rozwoju robotyzacji w transporcie wewnątrzzakładowym można dziś zaobserwować.
  • Ile czasu traci pracownik rozprowadzając materiał samodzielnie.
  • Dlaczego starsze zakłady stanowią największe wyzwanie dla robotów mobilnych.
  • O bezpieczeństwie prawnym i technologicznym rozwiązań z obszaru automatyzacji i robotyzacji.
  • Co wspólnego z rozwiązaniami firmy HetBot mają łaziki marsjańskie.

Czym są roboty mobilne?

Roboty mobilne to zaawansowane urządzenia automatyczne, które mogą poruszać się samodzielnie lub semi-autonomicznie w różnych środowiskach. W kontekście firm produkcyjnych stanowią one kluczowy element nowoczesnych procesów produkcyjnych. Dzięki swojej zdolności do mobilności, roboty te mogą wykonywać różnorodne zadania, takie jak transport surowców, montaż, inspekcja jakości, a nawet obsługa maszyn. Wprowadzenie ich do zakładu produkcyjnego może zwiększyć efektywność produkcji, skrócić czasy dostaw, zmniejszyć koszty i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Warto więc zrozumieć, jakie korzyści mogą przynieść roboty mobilne i jak można je efektywnie wdrożyć, aby poprawić konkurencyjność firmy produkcyjnej.

Gość podcastu dotyczącego robotów mobilnych

Mateusz Kujawiński to Dyrektor ds. rozwoju produktu i współzałożyciel firmy HetBot, która stworzyła innowacyjny, jednolity system zasilania dla robotów mobilnych, skracający ich przestoje nawet o 65%. Od 2014 roku związany z sektorem robotyki, jego głównym celem jest poprawa efektywności i modularność robotów mobilnych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów z zakresu robotyki.

O naszej współpracy z firmą HetBot przeczytaj również na naszej stronie: https://dbr77.com/hetbot-nowym-partnerem-na-platformie-dbr77/