Do ITM zostało tylko

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NCBR

PODCAST

#S2E06: Czy zastąpi nas sztuczna inteligencja? Z prof. Aleksandrą Przegalińską o wpływie AI na środowisko produkcyjne

Sezon 2 Odcinek 6

Słuchaj w

Czy za kilka lat managerowie produkcyjni zostaną zastąpieni przez sztuczną inteligencję? Jak będzie wyglądało podejmowanie decyzji przez jej algorytmy? Czy pobraliśmy już wystarczająco dużo danych, które stają się aktualnie główną barierą wejścia do wyścigu o optymalność produkcji? Czy i kiedy powstanie AI wywołująca u nas emocje i uczucia, potrafiąca całkowicie imitować rozmowę z człowiekiem?

Zapraszamy do odsłuchania 6 odcinka 2 sezonu #Robosapiens.

Tym razem Piotr Wiśniewski wraz z prof. Aleksandrą Przegalińską rozmawiali o:
-> gotowości społeczeństwa na coraz szersze wprowadzanie sztucznej inteligencji
-> dostępności technologii i o tym, co sprawia, że staje się ogólnodostępna
-> konieczności zbierania danych i ich wykorzystaniu
-> zainteresowaniu AI z perspektywy praktyków z zupełnie innych dziedzin

prof. ALK dr hab Aleksandra Przegalińska-Skierkowska – filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w 2014 roku w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

Od marca 2022 współpracuje z Harvard University jako starszy pracownik naukowy. Pasjonatka AI w biznesie. Doradza firmom w zakresie wykorzystania AI do rozwoju, promowania wykorzystania sztucznej inteligencji w życiu codziennym oraz edukuje opinię publiczną na temat jej działania.

#AI #przemysl #produkcja #edukacja #przemysł #produkcja