Do ITM zostało tylko

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NCBR

PODCAST

#S2E02: Tanie, nie znaczy dobre. Polskie MŚP w obliczu robotyzacji – z Pawłem Sołtysikiem o rynku robotów

Sezon 2 Odcinek 2

Słuchaj w

Jak wygląda rynek pierwotny versus rynek wtórny robotów? Czy powiedzenie „Biednego nie stać na oszczędzanie i kupowanie tanich rzeczy” znajduje swoje odniesienie do firm wyrażających gotowość do podjęcia i przeprowadzenia u siebie procesu robotyzacji?

Zapraszamy do odsłuchania 2 odcinka 2 sezonu #Robosapiens.

Tym razem Piotr Wiśniewski wraz z Pawłem Sołtysikiem rozmawiali m.in. o:
– kondycji polskich firm produkcyjnych w obszarze gotowości do zrobotyzowania a tym samym konkurowania z rynkami zachodnimi,
– różnicach biznesowych i inwestycyjnych między MŚP a rynkiem korporacyjnym,
– potrzebie długofalowej i wielokierunkowej edukacji,
– wspólnych celach i metodach działania między Integratorami a dostawcami robotów.

Paweł Sołtysik – Doświadczony, skuteczny manager rozwoju opartego na sprzedaży oraz nowych projektach inwestycyjnych. Od ponad 10 lat aktywny w branży automotive i przemyśle wysokotechnologicznym. Sprawny marketingowiec i networker. Od 4 lat związany z firmą Amister, gdzie pełni obecnie funkcję Managera działu marketingu oraz Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością. Zna zarówno specyfikę działania polskich MSP jak i procedury funkcjonowania dużych korporacji. Trendy technologiczne, innowacje oraz nowe pomysły konfrontuje z rynkiem na poziomie realizowanych projektów. Branżowy insider, który wierzy w realną optymalizację procesów produkcyjnych dzięki robotyce i automatyce i poprawę konkurencyjności polskiego przemysłu.

W swojej pracy jest odpowiedzialny m.in. brand marketing, content marketing, business development nowych produktów i usług, relacje B2B, ale także za nadzór nad systemem zarządzania jakością w firmie, stałą optymalizację procesów oraz audyty wewnętrzne i certyfikacje firmy.