NCBR

Platforma robotów DBR77.com podpisała umowę inwestycyjną na finansowanie w wys. 3,5 mln zł.

Nadszedł dzień, na który czekaliśmy z niecierpliwością. To właśnie dziś, Polski Amazon świata robotów – DBR77.com – podpisał umowę inwestycyjną, na mocy której w ciągu miesiąca zostanie zamknięta runda seed finansowania na poziomie 3,5 miliona złotych.

1 lipca 2021 r. – tę datę zapamiętamy na długo. Właśnie dziś, w siedzibie EEC Ventures została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której kapitał Spółki zostanie podniesiony o kwotę 3,5 mln zł. Wśród inwestorów znajdują się: SQD Alliance Sp. z o.o., Dariusz Grzegorczyk i Donat Thomanek, Adam Rudowski, założyciel firmy Veracomp S.A. oraz Konrad Sitnik – EEC Ventures. Środki finansowe z rundy seed zostaną wykorzystane na dalszy rozwój produktu oraz rozpowszechnienie platformy na rynku polskim. Cieszymy się, że pomysł platformy robotów łączącej dwa innowacyjne modele biznesowe – formułę marketplace oraz SaaS został doceniony. Uzyskanie finansowania otwiera możliwość realizacji wizji – największej na świecie platformy AI robotów produkcyjnych, choć już jesteśmy w trakcie jej urzeczywistniania- w ciągu kilkunastu miesięcy zespołowi DBR77.com udało się nawiązać współpracę z globalnymi dostawcami i producentami robotów, tj.: Fanuc, KUKA, Yaskawa, ABB, UR, Mitsubishi Electric, TFM Robotics. 

Pomysł to nie wszystko – za koncepcją dbr77.com stoją lata doświadczenia. Sukces platformy poparty jest determinacją, niezłomnością, a przede wszystkim doświadczeniem założyciela.  Twórcą koncepcji jest dr Piotr Wiśniewski, absolwent Harvard Business School, doktor nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, który posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami międzynarodowymi. Jest ekspertem w zakresie digitalizacji i transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, a także autorem modelu zarządzania wg. koncepcji Hyperreality. 

Platforma jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową – nigdzie indziej nie istnieje wirtualna przestrzeń, która umożliwia firmom produkcyjnym zaprojektowanie stanowiska pracy wykorzystując narzędzia 3D i dobór robota zgodnie z ich potrzebami. Tę innowacyjność potwierdzają badania przeprowadzone w bazach patentowych Spacenet, Patentscope i Google Patents. 

– W zaledwie kilka miesięcy udało nam się przekonać do siebie poważnych inwestorów.  Ta współpraca to nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim wiedza, doświadczenie i zaangażowanie, które pozwoli nam rozwijać się zdecydowanie szybciej niż do tej pory. Wierzymy, że Unikatowe rozwiązanie jakim jest platforma zmieni funkcjonujący dotychczas model współpracy pomiędzy firmami produkcyjnymi, a dostawcami rozwiązań robotycznych, znacznie go ułatwiając i przyspieszając, co korzystnie wpłynie na robotyzację w Polsce w ogóle. Jako zespół jesteśmy podekscytowani dalszym, dynamicznym rozwojem firmy jaki się przed nami otwiera.  – podsumowuje założyciel platformy Piotr Wiśniewski.

Data publikacji: 23 września 2021