NCBR

DBR77 Robotics dołącza do klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing

Zespół Platformy Robotów DBR77 nawiązuje współpracę z firmami i organizacjami na terenie całej Polski. Członkostwo w klastrze SA&AM to dla nas szansa na wspieranie firm produkcyjnych województwa śląskiego we wdrażaniu robotyzacji taniej i efektywniej. Katowicka SSE jest od lat „motorem przemysłu motoryzacyjnego” – to tutaj fabryki samochodów osobowych ulokował Opel Manufacturing i Fiat Chrysler Automobiles, a także kilkudziesięciu producentów części i komponentów do przemysłu motoryzacyjnego. 

 

Czym jest klaster SA&AM? 

Silesia Automotive & Advanced Manufacturing (SA&AM) jest klastrową inicjatywą działającą na rzecz rozwoju branży motoryzacyjnej na terenie województwa śląskiego i województw sąsiednich. 
Klaster SA&AM, koordynowany przez Katowicką SSE S.A. – najlepszą Specjalną Strefę Ekonomiczną w Europie, poprzez swoje działania wspiera rozwój kompetencji przedsiębiorstw i ich pracowników oraz tworzy dogodne warunki do rozwoju i powstawania nowych inwestycji motoryzacyjnych.

SA&AM organizuje rocznie 30 warsztatów tematycznych, współtworzy z partnerami ponad 20 wydarzeń branżowych oraz realizuje kilka dedykowanych projektów wspierających transformację przemysłową przedsiębiorstw i rozwój kompetencji ludzkich.

 

Obszary działania i cele SA&AM 

Innowacje i kooperacje

  • Wspieranie konsorcjów przemysłowych i przemysłowo-naukowych przy projektach biznesowych, technicznych i technologicznych.
  • Promowanie i wspieranie wdrażania rozwiązań technologicznych i zaawansowanych systemów produkcji (Przemysł 4.0).
  • Powielanie dobrych praktyk z zakresu zarządzania produkcją i optymalizacji procesów na różnych szczeblach organizacji.

Rynek pracy i edukacja 

  • Wzmocnienie współpracy między przedsiębiorstwami a szkołami średnimi i wyższymi w ramach edukacji dualnej.
  • Zapewnienie możliwości doskonalenia kompetencji pracowników zgodnie ze standardami zastosowanych technologii produkcji.
  • Powielanie dobrych praktyk z zakresu zarządzania pracownikami na różnych szczeblach organizacji.

 

Dbr77 Członkiem Saam

Data publikacji: 3 listopada 2021