Do ITM zostało tylko

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NCBR

Yaskawa wprowadza na rynek cobota z udźwigiem 30 kg – Motoman HC30PL

Podczas wiodących na świecie targów robotyki Automatica, firma Yaskawa zaprezentowała na targach swojego cobota o udźwigu 30 kg, który sprawia, że nowy Motoman HC30PL jeszcze lepiej sprawdzi się w procesie paletyzacji bez wygrodzeń

Yaskawa z sukcesem zrealizowała już wiele instalacji w zakresie paletyzacji z wykorzystaniem poprzedniego modelu, HC20DTP. Do portfolio producenta dołączył teraz specjalny cobot paletyzujący: model HC30PL. Z jeszcze większym maksymalnym udźwigiem 30 kg, może on być stosowany w ciężkich, uciążliwych, monotonnych i nieergonomicznych aplikacjach kompletacji zamówień w magazynach (paletyzacja i depaletyzacja). Znaczny zasięg cobota sprawia, że może on dotrzeć do każdego punktu palety, umożliwiając układanie stosów o wysokości 2 m na standardowej europalecie. Cobot działający w trybie współpracy może być łatwo zintegrowany z istniejącymi środowiskami, bez konieczności stosowania wygrodzeń, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Co więcej, jego działanie jest całkowicie niezależne od czynników zewnętrznych, takich jak ludzie czy ruch wózków widłowych. Możliwość instalacji skanerów laserowych pozwala wykrywać odległość między cobotem a operatorem, dostosowując prędkość pracy do warunków i umożliwiają wykonywanie szybkich operacji z prędkością do 2 m/s co pozwala na optymalizację czasu cyklu.

 

Bezproblemowe programowanie, intuicyjny Smart Pendant

Dzięki najnowocześniejszemu programatorowi Smart Pendant, Yaskawa sprawia, że koncepcja programowania staje się prosta. Oprogramowanie Smart Pattern Wizard prowadzi operatora przez poszczególne etapy tworzenia różnych schematów paletyzacji. Dysponując zaledwie kilkoma punktami odniesienia i informacjami o wzorcu, kreator generuje program cobota, który można następnie wygodnie edytować w kreatorze. Z ręcznego programatora i wszechstronnego oprogramowania PalletSolver mogą korzystać zarówno osoby zajmujące się tradycyjnym programowaniem, jak i użytkownicy profesjonalnego oprogramowania.

 

Szybka instalacja dzięki Ekosystemowi firmy Yaskawa

Instalacja chwytaków i akcesoriów jeszcze nigdy nie była tak prosta, do czego przyczynia się charakterystyczna dla cobotów flansza i wewnętrzne prowadzenie mediów (wejścia i wyjścia,  Ethernet i dwa przewody pneumatyczne). Komponenty wszystkich wiodących producentów zewnętrznych mogą być stosowane w HC30PL. Wprowadzając w 2022 roku program produktów partnerów firmy Yaskawa ECOSYSTEM, producent zademonstrował internetową sieć różnych komponentów peryferyjnych i kompletnych systemów, przeznaczonych przede wszystkim do paletyzacji za pomocą cobotów. Do programu Yaskawa Robotics Ecosystem oprócz różnych komponentów partnerskich należą również produkty firmy Yaskawa, takie jak napędy, osie liniowe i oprogramowania. Kompleksowa integracja mechaniczna, elektryczna i oprogramowania skutkuje rozwiązaniami typu plug&play, stanowiącymi kompletny pakiet ułatwiający integrację. Na chwilę obecną do ekosystemu należy ponad 110 produktów.

Data publikacji: 25 sierpnia 2022