Do ITM zostało tylko

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NCBR

Jak zatrudniać w fabrykach przyszłości?

W fabryce przyszłości technologia będzie oczywiście odgrywać kluczową role. Hale fabryczne zintegrują w sieć maszyny, czujniki i zaawansowane systemy robotyki z istniejącymi procesami. Będą się rozwijać dzięki dostarczonym, liczbom w czasie rzeczywistym i indywidualnemu dostępowi do informacji, efektująco wpływając na bardziej wydajny, mniej awaryjny i lepiej zintegrowany proces produkcyjny.

W miarę transformacji działalności będziesz potrzebować siły roboczej, która może przenieść Twój biznes w przyszłość. Wymagane jest przemyślenie sposobu zatrudniania i podnoszenia kwalifikacji obecnych pracowników. Nie musi to oznaczać rozpoczynania od zera. Być może już jesteś na najlepszej drodze do posiadania wspaniałej siły roboczej przyszłości.

Umiejętności, których potrzebujesz, zmieniają się. Albowiem obecny przemysł skupia się na przyszłości zaszczepiając to co jest w danej chwili osiągalne np.; chmury, robotykę i pomiary w trakcie procesu. Wszakże wiąże się to z nowymi wymaganiami dotyczącymi umiejętności.

Umiejętność wykorzystania pełnego potencjału tych narzędzi wymaga posiadania zespołu krytycznych myślicieli. Fabryka przyszłości będzie wymagała siły roboczej, która zna się na komputerach i kieruje się rozwiązywaniem problemów. Personel będzie musiał być analityczny i wiedzieć, jak wykorzystywać dane do ciągłego doskonalenia.

Zespoły powinny posiadać dobre umiejętności tworzenia oprogramowania i doświadczenie w programowalnych sterowaniach logicznych. Będziesz potrzebował ludzi, którzy potrafią łączyć maszyny w sieci i tych, którzy są w stanie wykorzystać ogromną wartość automatyzacji. Wraz ze wzrostem szybkości przemysłu narzędziowego będą musieli stać się własnym centrum innowacji, stale szukając możliwości rozwoju i ulepszania dzięki technologii.

Ludzie pracujący w fabrykach przyszłości będą musieli wykazać się większą płynnością. Będą musieli myśleć wielofunkcyjnie i współpracować, aby jak najlepiej wykorzystać uzupełniające się umiejętności. Podobnie jak zespół programistów, pracownicy ci będą potrzebować zwinnego sposobu myślenia, być otwarci na nowe podejścia i gotowi do przystosowania się do lepszej, cięższej i inteligentniejszej pracy.

Istniejące role ewoluują. Umiejętności maszynisty, takie jak monitorowanie pracy, ocena systemów i analiza kontroli jakości, można zastosować w nowych systemach. Producenci narzędzi i matryc mogą wykorzystywać swoje zaplecze do projektowania technologii i analizy operacji, aby tworzyć lepsze procesy i tworzyć nowe narzędzia. Pojawią się również nowe role: inżynierowie robotyki, inżynierowie automatyzacji oraz role łączące elementy obu.

Zostaną również utworzone stanowiska dla ludzi, którzy wprowadzą nowe pomysły do ​​biznesu. Fabryki mogą zacząć zatrudniać starszych pracowników IT, takich jak CTO lub CIO. Ci liderzy technologiczni staną się mistrzami w zakresie pozyskiwania innowacji, wewnętrznej promocji i pracy nad wdrażaniem tego, co najlepsze w fabryce.

W tak nowej dziedzinie posiadanie swojego autorytetu, który pomaga w przeprowadzaniu wywiadów, może zmienić zasady gry. Starszy personel techniczny będzie miał odpowiednią wiedzę, aby znaleźć kandydatów, którzy mogą zastosować swoją wiedzę. Możesz też skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji rekrutacyjnych, które zapewnią, że rozmawiasz tylko z osobami, które potrafią zapewnić odpowiednią kombinację umiejętności technicznych i kreatywności.

Kiedy masz właściwy zespół – pielęgnuj go! W fabryce przyszłości nacisk przenosi się z obsługi linii produkcyjnej na budowę lepszej. Automatyzacja i robotyka zmieniły sposób, w jaki wygląda hala produkcyjna. Podobnie jak w przypadku technologii, kontaktowanie się z właściwymi ludźmi nie musi oznaczać rozpoczynania wszystkiego od nowa. Dopóki masz jasność co do tego, dokąd i w jaki sposób się wybierasz, zapewnisz sobie najlepszą szansę na zidentyfikowanie potencjału istniejącej siły roboczej.

Czynnik w treningu. Większość firm będzie potrzebować oficera szkoleniowego, który nie tylko przeszkoli pracowników w zakresie istniejących metod produkcji, ale także wprowadzi ich na pokład w nowych operacjach. W całej firmie należy stosować zwinne podejście oparte na współpracy, od nauki korzystania z istniejącego sprzętu po współpracę przy wdrażaniu nowych produktów. Zespół mistrzów będzie pracował ramię w ramię, aby upewnić się, że każdy element operacji wnosi wartość dodaną i wykorzystuje wszystkie swoje możliwości.

Korzystaj z pomocy trenerów i mistrzów technologicznych, aby przedstawić wizję i przyszłość fabryki. Zmotywuj ich do ekscytacji przyszłością, oferując jasność i kierunek.

Wraz ze wzrostem konkurencji najważniejszą rzeczą w fabryce przyszłości jest zatrzymanie wykwalifikowanych pracowników. Kolejne pokolenie demonstruje więcej tych różnorodnych, elastycznych umiejętności, ale rosnący popyt oznacza, że ​​istnieje globalny niedobór umiejętności. Znalezienie i zatrzymanie dobrego personelu sprawi, że siła robocza będzie bardziej wydajna i pozwoli zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia i szkoleń.

Zapewnienie pracownikom możliwości wypróbowania nowych zadań, podniesienia umiejętności w ich obecnych rolach, podjęcia dalszej edukacji i stworzenia poczucia odpowiedzialności za kierunek fabryki pomoże wzmocnić ich lojalność wobec firmy.

Posiadanie najlepszego umysłu w branży nic nie znaczy bez najlepszych narzędzi. Zespół o dużych umiejętnościach rozwiązywania problemów może współpracować z producentami maszyn, aby tworzyć niestandardowe systemy zapewniające najlepszą wydajność. Połączenie umysłów analitycznych i inżynierii wysokiego poziomu oznacza elastyczny, przystosowalny system o nieskończonym potencjale.

Data publikacji: 23 września 2021