NCBR

FedEx i Nuro łączą siły, aby przetestować autonomiczne pojazdy dostawcze. Firmy podpisały wieloletnią, wielofazową umowę na pilotaż autonomicznych pojazdów dostawczych Nuro w rejonie Houston. Program pilotażowy, który rozpocznie się w kwietniu 2021 r., oznacza ekspansję Nuro w dziedzinie logistyki paczek i umożliwia FedEx zbadanie różnych przypadków zastosowania logistyki pojazdów autonomicznych na drogach, w tym dostaw z wieloma przystankami i na podstawie umówionego terminu.

Stawianie czoła wyzwaniom związanym z dostawą na ostatniej mili było od lat priorytetem dla FedEx i innych firm logistycznych. Wyzwania te wzrosły wraz z szybkim rozwojem handlu elektronicznego w połączeniu z utrzymującymi się niedoborami siły roboczej w sektorze logistycznym. Ten pilot jest najnowszym dodatkiem do rosnącego portfolio pojazdów autonomicznych FedEx, w tym Roxo, FedEx SameDay Bot. Roxo to w pełni elektryczny, autonomiczny robot dostawczy, zaprojektowany do świadczenia lokalnych usług dostawczych na żądanie tego samego dnia z punktu do punktu

„FedEx został zbudowany na innowacjach i nadal stanowi integralną część naszej kultury i strategii biznesowej” — powiedziała Rebecca Yeung, wiceprezes ds. zaawansowanych technologii i innowacji w FedEx Corporation. „Cieszymy się, że możemy współpracować z liderem branży, takim jak Nuro, ponieważ nadal badamy wykorzystanie autonomicznych technologii w naszych operacjach”.

Nuro opracowuje i testuje swoją technologię autonomicznej jazdy od prawie pięciu lat, w tym wdrożoną na drogach w wielu miastach i pierwsze w branży zezwolenia na korzystanie z przepisów. Firma nawiązała współpracę z liderami w branży spożywczej, restauracyjnej i aptecznej. W kwietniu 2021 r. Nuro nawiązał współpracę z Domino’s w zakresie autonomicznej dostawy pizzy w Houston. Nuro i Domino po raz pierwszy ogłosiły partnerstwo w Houston w 2019 roku, więc od jakiegoś czasu mapują ten obszar. W tym samym roku Nuro ogłosił również kontrakty z Krogerem w Houston i Phoenix.

„Współpraca z FedEx — światowym liderem w dziedzinie logistyki — to niesamowita okazja, aby przemyśleć każdy aspekt lokalnej dostawy. To wieloletnie zobowiązanie pozwoli nam na prawdziwą współpracę i udostępnienie zaawansowanej technologii Nuro większej liczbie osób na nowe sposoby, a ostatecznie na wdrożenie na dużą skalę” – powiedział Cosimo Leipold, szef ds. partnerstwa Nuro. „Nasza współpraca umożliwi innowacyjne, pierwsze w branży oferty produktów, które poprawią jakość codziennego życia i sprawią, że społeczności będą bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne”.

FedEx korzysta z różnych robotów w swoich operacjach logistycznych. Na przykład w 2020 r. nawiązała współpracę z PlusOne Robotics, aby wdrożyć cztery roboty typu „podnieś i umieść” w obszarze sortowania małych paczek w Memphis Hub firmy FedEx. Roboty pracują na dwie 4-godzinne zmiany – sortowanie dzienne i sortowanie nocne. Każdy robot sortuje w dowolnym miejscu od 1000-1400 opakowań na godzinę w zależności od asortymentu opakowań. W 2021 r. FedEx planuje rozszerzyć liczbę robotów nie tylko w Memphis, ale także innych operacji w swojej sieci.

źrodło: https://www.therobotreport.com/