Case study

Historia sukcesu inwestycji HSV

Nic tak nie przemawia na wyobraźnię jak doświadczenia zrealizowanych projektów. Dla Platformy DBR77 pierwszym, kompletnie zrealizowanym projektem było zlecenie złożone przez firmę HSV Polska.

DBR77
DBR77

Projekt polegał na dostarczeniu zautomatyzowanej linii do kontroli jakościowej oraz pakowania wyrobów z tworzywa EPP. Na Platformie pojawiło się pierwsze zapytanie zawierające wszelkie niezbędne informacje dotyczące założeń technicznych potrzebnych dla integratora.

Koncepcja rozwiązania przygotowana przez firmę integratorską Redhawk zawierała wizualizację z symulacją przygotowaną w Studio 3D, analizę operacyjną oraz analizę finansową.

Wizualizacja przedstawiała transport wyrobu przez suszarnię do pierwszego stanowiska zrobotyzowanego, zawierającego system wizyjny do lokalizacji kształtek. Robot każdorazowo otrzymywał współrzędne do pobrania wyrobu, a następnie odbywał się przejazd pod stację do kontroli jakościowej wymiarów wyrobu.

Zgodny wyrób był odłożony na wagę, po kontroli której drugi robot pobierał kształtkę i pakował ją do pojemnika według odpowiedniego schematu. Dzięki animacji w Studio 3D na Platformie DBR77, został potwierdzony czas cyklu linii nie przekraczający 120 sekund dla wszystkich kodów wyrobu, uwzględnianych w projekcie.

Dostawcy zaangażowani w projekt

Fanuc M-10iD_8L

Fanuc

Model M-10iD/8L o smukłym profilu idealnie sprawdzający się na małych stanowiskach pracy. Przelotowe r amię, nadgarstek oraz korpus robota pozwalają na łatwe i niezawodne poprowadzenie przewodów sprężonego powietrza. Robot o zasięgu 2032 [mm] oraz dopuszczalnym obciążeniu 8[kg].

Fanuc M-10iD_8L

Keyence

System wizyjny Keyence CV-X470F sterowany przez sterownik Keyence zawierający oprogramowanie sterujące.

Fanuc M-10iD_8L

Secomea

Rozwiązanie zdalnego zarządzania stanowiskiem zrobotyzowanym i zautomatyzowanym. Router SiteManager jako bramka do stanowiska zrobotyzowane udostępnia wszystkie urządzenia poprzez centralny serwer GateManager użytkownikom zdalnym.