NCBR

Audi Hungaria: „inteligentna logistyka” z systemem transportu bezzałogowego

  • Sześć nowych bezzałogowych pojazdów transportowych (FTF) zostało wprowadzonych do użytku w produkcji silników
  • Robert Buttenhauser, Członek Zarządu odpowiedzialny za produkcję silników w AUDI HUNGARIA Zrt: „Jako największy na świecie producent silników, Audi Hungaria zawsze korzysta z najnowocześniejszych technologii”

Audi Hungaria nieustannie stara się wprowadzać cyfrowe rozwiązania zarówno w produkcji, jak i logistyce. Najnowszym tego przykładem jest ich współpraca z firmą Jungheinrich, w ramach której do produkcji czterocylindrowych silników Otto o pojemności 2,0 litra uruchomiono sześć bezzałogowych pojazdów transportowych. Pojazdy FTF (z niem. fahrerloses Transportfahrzeug) dostarczają różne części silników z obszaru logistyki prosto na linię produkcyjną. Podczas podróży o długości ponad 1000 metrów zatrzymują się automatycznie na 57 stacjach, co pozwala na wyjątkowo wydajny i niezawodny transport materiałów.

„Audi Hungaria jest największym na świecie producentem silników i centralnym dostawcą silników dla wielu marek Grupy Volkswagen. Oznacza to, że zawsze jesteśmy zobowiązani do korzystania z najnowocześniejszych technologii. Dlatego stale pracujemy nad zwiększeniem naszej wydajności i optymalizacji naszych procesów. Oprócz „inteligentnych” rozwiązań stosowanych w produkcji, pracujemy również nad wprowadzeniem rozwiązań cyfrowych w zakresie logistyki. Automatyzacja naszych procesów logistycznych jest ważnym krokiem w tym obszarze i przyczynia się do zwiększenia naszej wydajności i konkurencyjności”, powiedział Robert Buttenhauser, Członek Zarządu odpowiedzialny za produkcję silników w AUDI HUNGARIA Zrt.

Świeżo wprowadzone autonomiczne systemy transportowe są wyposażone w najnowocześniejszą technologię nawigacji i funkcje bezpieczeństwa. Podczas jednej podróży pojazdy FTF mogą przewozić części o masie do 5 000 kilogramów. W drodze powrotnej transportują materiały opakowaniowe z powrotem do obszaru logistycznego. Systemy transportowe są sterowane nawigacją laserową wspartą powierzchniami odbijającymi światło zainstalowanymi na obiektach wzdłuż trasy FTF, takich jak półki, ściany i kolumny. Nawigacja laserowa umożliwia pozycjonowanie systemów bez kierowcy na predefiniowanych stacjach z milimetrową dokładnością.

Audi Hungaria od lat zachęca do wprowadzania rozwiązań cyfrowych — nie tylko w obszarach produkcyjnych, ale także w procesach logistycznych. Firma wykorzystuje łącznie 60 bezzałogowych pojazdów transportowych w różnych obszarach produkcji silników, m.in. przy produkcji napędów elektrycznych bez linii produkcyjnych, gdzie bezzałogowe systemy transportowe samodzielnie transportują elementy napędów elektrycznych na poszczególne stanowiska pracy.

Źródło:

https://www.audi-mediacenter.com/en/press-releases/audi-hungaria-smart-logistics-with-driverless-transport-system-14150

Data publikacji: 22 września 2021