Do ITM zostało tylko

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NCBR

Amazon we współpracy z MIT otwiera centrum innowacji „Science Hub”

Amazon inwestuje coraz więcej w badania z dziedziny robotyki

Amazon i MIT ogłosiły plan utworzenia „Science Hub”, miejsca do współpracy i rozwoju prac nad sztuczną inteligencją i robotyką. Głównym celem „Science Hub” jest szerzenie wiedzy i informacji dotyczących innowacji, sztucznej inteligencji i robotyki – zarówno poprzez edukację, jak i rozwój badań. Współpraca ma wspierać różnorodność i interdyscyplinarność – do udziału w badaniach mają mieć dostęp naukowcy i innowatorzy z wielu dziedzin.

Aby uruchomić centrum, Amazon zapewni dofinansowanie w ciągu najbliższych pięciu lat, aby wesprzeć badania i stypendia akademickie na terenie kampusu.

Aude Oliva, starszy naukowiec i dyrektor ds. strategicznego zaangażowania przemysłu w MIT Schwarzman College of Computing, będzie pełnić funkcję głównego badacza w „Science Hub”.

„Sztuczna inteligencja i robotyka mają ogromny wpływ na każdy aspekt naszego życia, fundamentalnie zmieniając sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, uzyskujemy dostęp do zasobów i usług oraz łączymy się ze sobą – dlatego tak ważne jest, abyśmy prowadzili badania, które rozwijają tę dziedzinę w sposób odpowiedzialny, skuteczny i korzystny dla społeczeństwa” – mówi Oliva. „Przyjmujemy szerokie spojrzenie na sztuczną inteligencję i robotykę, aby uwzględnić wiedzę specjalistyczną ze wszystkich pięciu szkół Instytutu. Jesteśmy podekscytowani potencjałem współpracy z liderami branży, którzy wnoszą swoje spostrzeżenia do badań, chcą wspierać kolejne pokolenie talentów i są najlepiej przygotowani do wdrożenia tego, czego się nauczyli”.

Przez lata Amazon Robotics, filia Amazona z siedzibą w Massachusetts, współpracowała przy różnych projektach robotyki z personelem MIT, w tym z Russ Tedrake, Alberto Rodriguez, Daniela Rus, Julie Shah i Nicholas Roy.

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z MIT, gromadząc najlepszych naukowców i inżynierów z naszych dwóch organizacji we wspólnym dążeniu do znalezienia rozwiązań najtrudniejszych problemów związanych ze sztuczną inteligencją i robotyką” – powiedział Tye Brady, absolwent MIT i główny technolog Amazon Robotics. „Ugruntowane osiągnięcia MIT w prowadzeniu najnowocześniejszych, multidyscyplinarnych badań w połączeniu z naciskiem Amazona na przełożenie badań na nauki stosowane pomogą zapewnić nowemu centrum wyniki w praktycznych rozwiązaniach, których korzyści wykraczają poza przemysł i środowisko akademickie”.

„Szczególnie zależy nam na wykorzystaniu szerokiej gamy mechanizmów współpracy dostępnych w nowym centrum, w tym sponsorowanych badań, które mogą prowadzić do publikacji typu open source i dotarcia do społeczności, które rozszerzą udział w procesie badawczym” – powiedział Siddhartha Srinivasa, dyrektor Amazon Robotics AI. „Te mechanizmy są teraz otwarte również dla wszystkich obszarów biznesowych Amazon poza robotyką, dlatego cieszymy się, że w nadchodzących latach zobaczymy, jak szeroki zakres innowacji będzie wynikał z tej współpracy”.

Amazon w październiku 2021 roku oddał do użytkowania najnowocześniejsze centrum innowacji w dziedzinie robotyki w Westborough, Massachusetts. Firma zainwestowała ponad 40 milionów dolarów w nowy zakład, aby umożliwić Amazon Robotics dalszy rozwój zespołów inżynieryjnych, produkcyjnych, wsparcia i testów. Obiekt o powierzchni ponad 30 000 metrów kwadratowych zawiera biura korporacyjne, laboratoria badawczo-rozwojowe oraz przestrzeń produkcyjną i jest uzupełnieniem obecnej lokalizacji Amazon Robotics w North Reading – razem służąc jako centrum innowacji i robotyzacji w firmy.

Źródło: https://www.therobotreport.com/amazon-mit-establish-science-hub-robotics-research/

Data publikacji: 4 listopada 2021