NCBR

Jeszcze do niedawna złożoność sterowania ruchem znacząco ograniczała jego zastosowanie. Zaawansowane technologie znacznie przyczyniły się do zwiększenia możliwości sterowania ruchem. Najbliższe cztery lata przyniosą silny wzrost w dziedzinie sterowania ruchem, wynika z nowego raportu przeprowadzonego przez Interact Analysis, firmę badającą rynek, specjalizującą się w inteligentnej automatyzacji.

Pomimo niewielkiego spadku w 2019 r. (-3,8 proc.), raport przedstawia, w jaki sposób rynek produktów do sterowania ruchem będzie silnie rósł, ostatecznie przekraczając 15 miliardów dolarów w 2023 r. Na uwagę zasługuje również przekonanie, że rynek sterowania ruchem wyprzedzi wzrost globalnej działalności produkcyjnej od 2020 roku. Wykorzystanie sterowania ruchem rośnie, ponieważ wciąż pojawia się w nowych branżach i zastosowaniach.

Logistyka

Logistyka stale się rozwija dzięki sterowaniu ruchem. Zautomatyzowane pojazdy kierowane (AVG) są w użyciu od lat, podążając za liniami prowadzącymi na piętrach magazynów, aby dostarczać produkty i przedmioty do różnych lokalizacji.Zautomatyzowane roboty mobilne (AMR) zostały opracowane w celu zaoferowania nowych poziomów automatyzacji w branży logistycznej. Roboty te, zasilane przez aplikacje do sterowania ruchem, mogą być niezależnie kierowane przez centralne sterowniki lub pobierać informacje o ścieżce i same się prowadzić. Posiadają czujniki, aby uniknąć kolizji z innymi AMR lub ludźmi. Rezultatem jest większa autonomia i elastyczność. 

Produkcja dodatkowa 

Wytwarzanie przyrostowe, inaczej zwane drukowaniem 3D, ma na celu tworzenie tańszych, mocniejszych i wydajniejszych materiałów i produktów. Dwie podstawowe technologie związane z wytwarzaniem przyrostowym to programowanie komputerowe i sterowanie ruchem. Drukarki 3D mogą korzystać z różnych silników, w tym krokowych. 

Produkcja przyrostowa cieszy się ogromnym wzrostem popularności, a jej zastosowania są nieograniczone, od produktu przez prototypowanie po protetykę dla branży medycznej. Niedawne badanie przeprowadzone przez Forbes wykazało, że 80% ankietowanych firm stwierdziło, że drukowanie 3D umożliwia im szybsze wprowadzanie innowacji. Ponieważ drukowanie 3D staje się coraz bardziej uniwersalne, przyniosło to wzrost zapotrzebowania na systemy sterowania ruchem. 

Rolnictwo 

Rolnictwo i innowacje od dawna są ze sobą powiązane. W miarę jak rolnicy na całym świecie dowiadują się o korzyściach, jakie automatyzacja może mieć dla produkcji, chęć wdrożenia zautomatyzowanych procesów wciąż rośnie. Sterowanie ruchem oferuje rolnikom możliwość maksymalizacji wydajności. W rezultacie zapotrzebowanie na silniki elektryczne w rolnictwie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej.