Dziękujemy za Waszą obecność na konferencji DBR77 (R)ewolucja przemysłowa 2023

Za nami 2 dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń!

Dziękujemy za Waszą obecność na 2 edycji konferencji DBR77 (R)ewolucja przemysłowa. Czy transformacja cyfrowa jest odpowiedzią na kryzys?. Tym razem jako organizatorzy, zdecydowaliśmy się na organizację dwudniowego wydarzenia.

Było to wyjątkowe wydarzenie na mapie wydarzeń w Polsce, gdyż online, 14 i 15 marca spotkali się najważniejsi przedstawiciele świata polskiej robotyzacji i zarządzania, aby podzielić się swoją wiedzą na temat istniejącej i dostępnej technologii w obszarze robotyzacji oraz szeroko pojętej transformacji.

Czy transformacja digitalna jest odpowiedzią na kryzys, który dotyka nas w coraz większym stopniu? Podczas wydarzenia poznaliśmy argumenty za i przeciw wdrażaniu nowych technologii oraz konkretne metody i narzędzia, dzięki którym przedsiębiorcy mogą wprowadzić swoją firmę na drogę digitalnego rozwoju.

Platforma DBR77 zadbała, aby stworzyć przestrzeń służącą wymianie wiedzy i doświadczenia między praktykami, którzy przekazali praktyczną wiedzę odnośnie istniejących i dostępnych technologii.

Na jakie pytania uczestnicy znaleźli odpowiedzi?

👉 Jakie wyzwania i przeszkody stoją na drodze do cyfryzacji?

👉 Z jakimi problemami mierzą się polscy przedsiębiorcy w dobie kryzysu?

👉 Czy jesteśmy gotowi stawić czoła zmiennej sytuacji ekonomicznej?

👉 Jak robotyzacja może pomóc przedsiębiorstwom produkcyjnym w czasie kryzysu?

Nasze wydarzenie skierowane było do wszystkich, którzy dostrzegają konieczność robotyzacji swojego zakładu, szukają wskazówek, pomocy lub inspiracji w jaki sposób rozpocząć ten proces – Prezesów, Dyrektorów, Kierowników Projektów, Szefów Produkcji, Działów R&D, HR.

W trakcie wydarzenia zaoferowaliśmy uczestnikom możliwość udziału zarówno w panelach dyskusyjnych, jak i warsztatach.

Panele dyskusyjne

I panel – Roboty przemysłowe. Mechaniczni pracownicy vs rzeczywistość. Jak przełożyć teorię na praktykę?
Obszary tematyczne: Rok temu rozpoczęła się wojna. Czy wpłynęło to na proces robotyzacji w Polsce? Jakie branże rozwijają się obecnie najszybciej? Jakiego typu aplikacje są szczególnie poszukiwane i kto najbardziej powinien myśleć o robotyzacji? Dlaczego recesja to dobry czas na robotyzacje. Rok funkcjonowania ulgi robotycznej – czas na podsumowanie, a może czas na zmiany?

II panel – roboty mobilne i AGV. Czy to przyszłość zautomatyzowanej produkcji?
Obszary tematyczne: Co przemawia za wdrożeniem robotów mobilnych na produkcji – sens organizacyjny? Jak w prosty sposób odpowiedzieć na pytanie czy w moim zakładzie jest już czas na roboty mobilne – sens ekonomiczny? Roboty autonomiczne, a bezpieczeństwo – czy jest się czego bać – sens ludzki? Jak rozpocząć przygodę z robotyzacją procesów intra-logistycznych?

III panel – kontrola wizyjna. Nowoczesne „oko” produkcji. Widzieć znaczy wiedzieć.
Obszary tematyczne: Czy technologia jest już faktycznie gotowa do pracy na liniach produkcyjnych? Jakie typy aplikacji są realizowane z sukcesem w Polsce i na świecie? W jakich branżach automatyczna kontrola wizyjna jest już zadomowiona? Dobre praktyki wdrożeń – co jest wyzwaniem w trakcie wdrożenia technologii kontroli wizyjnej?

IV panel – Rozwiązania wspierające robotyzację. Manipulatory przemysłowe, chwytaki, przyssawki.
Obszary tematyczne: „Gdzie robot nie może tam manipulator pośle” – w jakich przypadkach manipulatory są bardziej właściwym rozwiązaniem od robotów? W jakich branżach i z jakiego powodu manipulatory wypierają roboty? Jak wyznaczyć efektywność pracy manipulatorów? Jakie są rodzaje chwytaków i jak ewoluuje ta technologia? Czy widocznym jest, że rozwój materiałów zmienia zastosowanie chwytaków?

V panel – Lean w koncepcji świata digitalnego. Algorytmiczne wsparcie procesu decyzyjnego.
Obszary tematyczne: Czy lean dorobi się swojej wersji digitalnej? Jak transformacja digitalna wpływa na filozofie lean? Czy można zautomatyzować metody zbierania danych oraz identyfikacji strat? Jakie są przykłady technologicznego wsparcia narzędzi Lean w zakładzie? Robotyzacja i OEE za i przeciw. Bliźniaki cyfrowy zakładu produkcyjnego a narzędzia Lean – gadżet czy przełomowe narzędzie?

VI panel – IoT jako źródło zbierania danych.
Obszary tematyczne: Jaka jest koncepcja IoT w przemyślę – to prawdziwa zmiana czy kolejna moda? Jak firma ma korzyści z wdrożenia IoT na produkcji? Ciekawe przykłady wdrożeń. Od czego zacząć aby dobrze skończyć – co zrobić aby miało to sens ekonomiczny?

VII panel – Bliźniak cyfrowy DBR77. Kiedy przyszłość staje się teraźniejszością.
Obszary tematyczne: Dlaczego bliźniak – czego można się po nim spodziewać? Nowe formy bliźniaków cyfrowych. Wymogi technologiczne oraz najlepsze praktyki rynkowe. Bliźniak zakładu produkcyjnego wg koncepcji DBR77.

VIII panel – Algorytmy i optymalizacja w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Obszary tematyczne: AI w przemyśle – jakie trypy i jakie możliwości? Jakie prawdziwe problemy może rozwiązać AI w zakładach produkcyjnych? Czy to już faktycznie czas na monetyzację algorytmów? Trzy krytyczne blokady masowego wdrożenia AI w przemyśle. Jak zrobić pierwszy krok

Warsztaty

Dla uczestników wydarzenia, przygotowaliśmy również praktyczne warsztaty, dzięki którym każdy mógł poznać praktyczne metody i narzędzia, pozwalające na transformację przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0.

Warsztaty dotyczyły takich obszarów jak:

👉 FENG – finansowe wsparcie rozwoju przedsiębiorstwa

👉 Droga Rozwoju Digitalnego – wejdź na wyższy poziom rozwoju digitalnego

👉 Siła marketingu B2B w przemyśle – jak wykorzystać ją dla swojej firmy

👉 Symulacja stanowiska zrobotyzowanego w Studio 3D na Platformie Robotów DBR77

👉 Narzędzia redukcji kosztów podatkowych dla rozwoju i ekspansji

👉 Czy transformacja cyfrowa jest opłacalna? Analiza finansowa i operacyjna

Materiały do pobrania

Jeżeli interesuje Cię, o czym rozmawialiśmy podczas wydarzenia, zapraszam do zapoznania się z materiałami (nagraniami i prezentacjami) z wydarzenia, które są dostępne na stronie www.dbr77.com, po zalogowaniu/rejestracji, w zakładce BAZA WIDZY – MATERIAŁY Z KONFERENCJI.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych wydarzeniach? Zapraszamy do śledzenia naszych newsów bądź do kontaktu z Zespołem DBR77 – KONTAKT

Data publikacji: 22 marca 2023