W czasach, gdy wymagania dotyczące robotyki stale się zmieniają, elastyczne komponenty modułowe i dostęp do wysokiej jakości automatyki oraz możliwość jej integracji są niezbędne. Dlatego też, firma igus dołączyła do Platformy DBR77, która łączy zakłady produkcyjne z integratorami oraz dostawcami technologii. Dzięki temu, stwarza użytkownikom dodatkową możliwość identyfikacji i zamawiania produktów, które są precyzyjnie dostosowane do ich wymagań w zakresie automatyzacji.
igus oferuje wszystko, co jest potrzebne do ekonomicznej automatyzacji procesów. Z jednego źródła pochodzą zarówno całe ramiona robotów, jak i pojedyncze komponenty do poszczególnych rozwiązań czy rozbudowy istniejących aplikacji oraz system sterowania. Obecność firmy igus na Platformie DBR77, pozwala na jeszcze większe rozszerzenie działalności producenta Low Cost Automation o narzędzia do wizualizacji, wśród których od teraz można wybierać również roboty igus. W ten sposób wspiera planowanie linii produkcyjnych.
W ofercie firmy igus znajdują się tanie rozwiązania w zakresie automatyzacji, które stanowią doskonałą alternatywę dla drogich robotów przemysłowych. Znajdziemy wśród nich ekonomiczne roboty kartezjańskie, roboty delta i SCARA oraz cobota ReBeL. Co więcej, igus posiada własne sterowanie igus Robot Control (iRC) z klonami cyfrowymi wszystkich robotów wizualizującymi ruchy robotów, z darmowym oprogramowaniem na Windows. Dzięki sterowaniu iRC zakłady przemysłowe często decydują się na samodzielną integrację robotów od igus, oszczędzając związane z tym koszty, które niejednokrotnie przewyższają koszt zakupu samego sprzętu.
Ceny robotów oferowanych przez firmę igus, wraz ze zintegrowanym sterowaniem igus Robot Control, wahają się od 22 100 PLN netto do 57 500 PLN netto, zależnie od typu i parametrów robota. Oznacza to, że zazwyczaj czas zwrotu z inwestycji wynosi od 2 do 12 miesięcy.
Roboty kartezjańskie i roboty delta
Bezobsługowe prowadnice liniowe drylin® i roboty delta zaprojektowane są z samosmarującymi się, wysokowydajnymi elementami z tworzywa sztucznego. Co więcej, zamiast prowadnic tocznych wykorzystano ślizgowe odpowiedniki. Dzięki temu, roboty te nie wymagają stosowania zewnętrznych środków smarnych.
Gdzie sprawdzą się roboty kartezjańskie i roboty delta?
- nanoszenie kleju na podzespoły,
- etykietowanie,
- ustawianie punktów spawania,
- sortowanie,
- wykonywanie typowych zadań typu pick & place,
- pipetowanie,
- oraz wiele, wiele innych.
Robot ReBeL – najtańszy cobot na rynku!
Istotą systemu ReBeL jest technologia motion plastics. Idea jest taka, aby na bazie w pełni zintegrowanej przekładni falowej z tworzywa sztucznego ReBeL, za pomocą dodatkowych elementów łączących i wykorzystując odpowiednie podzespoły elektroniczne, można było zaprojektować pojedynczego robota jako cobota.
Lekki robot ReBeL został przygotowany do współpracy z człowiekiem, dzięki czemu może być stosowany w:
- restauracjach, jako cobot usługowy,
- zastosowaniach mobilnych,
- podawaniu elementów do dalszego malowania lub obróbki,
- zadaniach pick & place,
- pomocy w montażu,
- kontroli jakości,
- obszarze edukacyjnym do celów szkolnictwa wyższego.
Robot SCARA
Roboty SCARA mogą być używane indywidualnie i w elastyczny sposób. Mają cztery stopnie swobody oraz są dostępne w wersji z systemem sterowania lub bez niego. Roboty SCARA mogą być stosowane w aplikacjach wymagających precyzji od 0,5 mm przy obciążeniach do 2 kg. Typowym obszarem zastosowań robotów SCARA są zadania pick & place w aplikacjach laboratoryjnych oraz inspekcyjnych.
ROI z niskokosztową automatyzacją
Niskokosztowe rozwiązania automatyzacji zapewniają szybki zwrot z inwestycji. Wystarczy tylko dokładnie przeanalizować procesy aplikacyjne. Koszty można zaoszczędzić, dzieląc złożone procesy całościowe na prostsze procesy indywidualne. Takie właśnie podejście stosuje firma igus przy tworzeniu aplikacji i generowaniu przykładów taniej automatyzacji.
Ekonomiczna Automatyzacja to świetny sposób na zwiększenie produktywności i, oprócz sprawdzonej szybkiej amortyzacji, na trwałe obniżenie kosztów. Zespół Ekonomicznej Automatyzacji igus postawił sobie za cel stworzenie opłacalnych, przyjaznych dla użytkownika rozwiązań automatyzacji dostępnych dla każdego.
Więcej informacji na stronie www.igus.pl/lca
igus na Platformie DBR77
Decydując się na współpracę z Platformą DBR77, igus otwiera możliwość dotarcia do swoich produktów Ekonomicznej Automatyzacji (LCA) jeszcze szerszej grupie użytkowników, w tym zarówno zakładom produkcyjnym, jak i integratorom. Użytkownicy otrzymują możliwość zaprojektowania kompletnego rozwiązania typu „wszystko w jednym”, które koncentruje się na łatwości użytkowania i przystępnej cenie. Nasze systemy robotów umożliwiają szybką budowę i są zaprojektowane w taki sposób, aby integracja i konserwacja robotyki niezależnie od poziomu wiedzy była łatwa.
W chwili obecnej, w bazie DBR77, znajduje się 10 różnych robotów od igus. Wszystkie ze zintegrowanym sterowaniem igus Robot Control.
Na Platformie DBR77 możecie skorzystać z modeli:
- Roboty kartezjańskie – uniwersalne i konfigurowalne: DLE-RG-0001, 0004, 0012, DLE-FG-006, DLE-LG-0012. Są to różne konfiguracje z dwoma i trzema stopniami swobody, z różnymi polami roboczymi i różnym udźwigiem.
- Roboty delta – szybkie, dwu- i trzyosiowe: DLE-DR-0001 i 0050, DLE-ZR-0001
- Robot SCARA – z czterema stopniami swobody: RL-SCR-0100.B
- Cobot ReBeL – spełniający europejską normę dla robotów współpracujących, z sześcioma stopniami swobody: REBEL-6DOF-02
Dzięki współpracy z Platformą DBR77, igus usuwa bariery i zapewnia każdemu dostęp do wysokiej jakości automatyki oraz możliwość jej integracji.
Więcej o Platformie DBR77 i Marketplace: https://dbr77.com/automatyzacja-i-robotyzacja/