NCBR

DBR77 partnerem branżowym targów ITM Industry Europe!

Już za kilka dni rozpoczynają się największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy – ITM Industry Europe!

Wydarzenie rozpocznie się 31 maja (wtorek) i potrwa do 3 czerwca (piątek) Gdzie? Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14, Poznań.

Platforma Robotów DBR77 jako partner branżowy wydarzenia przygotował szereg aktywności, którymi chcemy Was zainteresować😊

1. Future is now. Virtualn production plant by DBR77

Kluczem do transformacji produkcji jest stałe rozszerzanie możliwości, poprzez wykorzystanie najnowszego i innowacyjnego podejścia technologicznego. Robotów DBR77 wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzyła wyjątkową, wirtualną przestrzeń – strefę wirtualnego zakładu – „Future is now. Virtual production plant by DBR77”.

Na 60 metrową powierzchnię, Platforma Robotów przeniesie specjalnie pod tą okoliczność zaprojektowaną halę produkcyjną do świata wirtualnego, co sprawi, że każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł zapoznać się, jak na każdym etapie wygląda proces produkcyjny.

Cała hala została zaprojektowana w Studio 3D, autorskim narzędziu online Platformy Robotów DBR77, które wykorzystuje technologię przeznaczoną do tworzenia najlepszych gier komputerowych.

Bazując na wirtualnych modelach czołowych dostawców robotów oraz wyposażenia zakładów produkcyjnych, będących Partnerami DBR77, każdy uczestnik będzie mógł obejrzeć z bliska i zapoznać się z procesami takimi jak sortowanie, montaż, pakowanie, pick&place oraz procesy logistyczne jak transport na stanowisku –  dokładnie tak, jakby znajdował się w zakładzie produkcyjnym!

Co zobaczysz w wirtualnej fabryce? 

Pokażemy zrobotyzowane cele spawalnicze przedstawiające proces spawania zarówno w tandemie (2 roboty) jak i pojedynczym robotem. Dodatkowo zasymulujemy linię produkcyjną, na której odbędzie się montaż automatyczny i manualny, z wykorzystaniem robotów współpracujących UR. Na linii wykorzystamy również roboty wspierające proces pick and place oraz rozładunek i pakowanie.

Wirtualny świat na wyciągnięcie ręki? Musisz to zobaczyć!

2. Warsztaty tematyczne

Wtorek 31 maja 2022

9:30-12:30        Ulga na robotyzację

13:00-16:00      Analiza opłacalności inwestycji w robotyzację i Studio 3D – nowe modele biznesowe robotyzacji

Środa 1 czerwca 2022

9:30-12:30        Ulga na robotyzację

13:00-16:00      Analiza opłacalności inwestycji w robotyzację i Studio 3D – nowe modele biznesowe robotyzacji

 

Ulga na robotyzację

Czy wiesz, jak wygląda proces uzyskania ulgi na robotyzację oraz jakie są korzyści wynikające z jej uzyskania?

Ulga na robotyzację ma na celu wsparcie rozwoju automatyzacji procesów technologicznych w polskich przedsiębiorstwach. Jej celem jest stworzenie tzw. fabryk przyszłości, stosujących automatyzację i zaawansowaną analitykę dążąca do np. poprawy bezpieczeństwa pracowników czy szybszej reakcji na zmiany wielkości popytu.

Jakie podmioty są uprawnione do uzyskania ulgi? Jaka jest jej wysokość? Jakie są sposoby jej obliczenia?

Na te pytania odpowiedzą eksperci z DBR77 podczas warsztatów przygotowanych specjalnie dla uczestników Targów ITM.

Analiza opłacalności inwestycji w robotyzację i Studio 3D – nowe modele biznesowe robotyzacji

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób oraz firm (produkcyjnych i integratorskich) chcących poznać metody oraz narzędzia zarówno finansowe jak i operacyjne inwestycji w robotyzację.

Jeżeli chcesz:

– dowiedzieć się, jak obliczyć ROI swojej inwestycji

– poznać sposoby finansowania procesu robotyzacji

– znaleźć wsparcie w procesie analizy opłacalności inwestowania

te warsztaty są dla Ciebie!

Umiejętność przeprowadzenia analizy efektywności operacyjnej oraz finansowej jest niezbędna w ocenie i wyborze odpowiedniej inwestycji oraz pozwala przewidzieć, krok po kroku każdy z etapów procesów wdrożenia robotyzacji. Tak wykonana analiza pozwala również przewidzieć tzw. słabe punkty oraz odpowiednio się na nie przygotować.

Podczas warsztatu, eksperci z DBR77 wskażą konkretne metody i narzędzia przygotowane z myślą o przedsiębiorcach.

3. Panel dyskusyjny

Bliźniak cyfrowy – jeszcze wizja czy rzeczywistość?

Spełnia się wizja wirtualnego świata, który w pełni odwzorowuje otaczającą nas rzeczywistość. To drzwi, które otwierają całkowicie nowe możliwości w procesie transformacji cyfrowej w przemyśle.

Bliźniak cyfrowy umożliwia uzyskanie danych i wykorzystanie ich do stworzenia cyfrowej repliki produktów bądź całego środowiska produkcyjnego w celu pozyskania kompleksowej wiedzy o danym obiekcie, jego zachowaniach i reakcjach. Pozwala to na wykluczenie ewentualnych błędów oraz optymalizacji procesu, co z kolei przyczynia się do uzyskania doskonalszego produktu.

Dzięki bliźniakom cyfrowym obserwujemy zmianę sposobu zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Podczas rozmowy odpowiemy na pytania m.in.:

-> Czym jest bliźniak cyfrowy procesu produkcyjnego?

-> Czym się różni od bliźniaka cyfrowego produktu?

-> Co decyduje o ich popularności?

-> Jakie efekty biznesowe może nam dać wdrożenie bliźniaka cyfrowego na produckję?

-> Dostępne na rynku technologie do wykorzystania w budowie bliźniaka?

-> Typy bliźniaków cyfrowych?

-> Bliźniak cyfrowy w środowisku VR.

Raport – prognoza kierunków rozwoju robotyzacji w Polsce

dr Piotr Wiśniewski, CEO Platformy Robotów DBR77 zainicjował powstanie pierwszego, kompleksowego raportu dotyczącego stanu robotyzacji polskiego przemysłu wraz z predykcją kierunków jego rozwoju w zakresie robotyzacji i digitalizacji. Przygotowany przez Platformę Robotów DBR77 dokument „Prognoza kierunków rozwoju robotyzacji w Polsce”, przedstawia szerokie spektrum tematów, mających wpływ na decyzje firm produkcyjnych w zakresie robotyzacji zarówno obecnie i w przyszłości.

Zakres tematyczny, jaki obejmuje raport dotyczy również takich aspektów jak: podział nowych technologii robotycznych oraz wspierających robotyzację, zmiany na rynku automotive i ich wpływ na globalną oraz polską robotyzację, zmiany w organizacji łańcucha dostaw, obniżenie kosztów robotyzacji, transformacja digitalna i jej wpływ na robotyzację, specyfika rynku polskiego, narzędzia wsparcia rozwoju robotyzacji w Polsce, analiza ekonomiczna decyzji w obszarze robotyzacji, prognozy kierunków zmian warunków robotyzacji w Polsce.

Sposoby finansowania procesu robotyzacji przedsiębiorstwa

Rynek robotyki dynamicznie się rozwija, a robotyzacja przynosi wiele korzyści, umożliwiając zakładom produkcyjnym większą elastyczność i szybszą odpowiedź na warunki rynkowe, dlatego, podobnie jak każdą inwestycję, warto zaplanować ją dokładnie od strony finansowej, rozważając różne źródła.  

Podczas panelu dyskusyjnego porozmawiamy o możliwościach, jakie stoją przed inwestorem, gdy ten jest już gotowy na wstawienie robota do swojego zakładu.

Szczegółowo omówimy jakie są cechy każdego ze sposobów. Pochylimy się nad zaletami dotacji i programów wsparcia, usługi Robot as a service czy możliwości leasingowania maszyny. Porozmawiamy o różnych formach płatności i odpowiemy na pytanie na kim spoczywają koszty utrzymania ruchu.

A w międzyczasie zapraszamy na nasze stoisko, gdzie jak zwykle podzielimy się z Wami ogromną dawką wiedzy dot. robotyzacji, digitalizacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Zapraszamy – Hala 5, stoisko 10!

Przyjdź, przywitaj się i porozmawiaj z ekspertami DBR77.

Pobierz darmową wejściówkę –  https://bit.ly/DBR77-ITM

Data publikacji: 24 maja 2022