24 października we Wrocławiu odbędzie się 3. Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne CETEF22, platforma wymiany doświadczeń, dyskusji o cyfrowej transformacji gospodarki europejskiej w kontekście badań naukowych i rozwoju przemysłu w obszarach: robotyzacja, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, technologie biomedyczne, czy metalurgia metali nieżelaznych. Współpraca krajów Europy Środkowo-Wschodniej jest kluczowa dla sukcesu innowacji i digitalizacji w regionie, ale też budowania konkurencyjnej pozycji Europy w świecie.
CETEF to wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (IZTECH) we współpracy z uczelniami technicznymi i przemysłem wysokiej techniki.
Tegoroczne Forum organizowane jest pod auspicjami Komisji Europejskiej i pod patronatem Parlamentu Europejskiego, przez IZTECH, Politechnikę Wrocławską oraz Federację Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT.
Mamy nieskrywaną przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu, do którego zaprosił naszą platformę Partner Przemysłowy wydarzenia – firma Fanuc Polska.
W ramach sesji zaplanowanej w dniu 25 października br. (w godz. 14.00 – 15.30), Fanuc Polska przedstawi przekrojowe wprowadzenie do robotyki przemysłowej, nowe możliwości korzystania z potencjału robotów, modele zarządzania pracą robotów w inteligentnych fabrykach (rozwiązania IIoT), a także przeanalizuje proces wdrożenia robotyzacji, w celu wskazania kluczowych kroków, aspektów technicznych o których warto pamiętać, a także istoty analizy ekonomicznej.
Dr Piotr Wiśniewski, założyciel pierwszej na świecie Platformy Robotów DBR77, w ramach powyższej sesji przedstawi koncepcję „Lean 4.0 – Algorytmiczne wsparcie optymalizacji decyzji produkcyjnych”, którego celem jest wsparcie procesów robotyzacji oraz automatyzacji produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz umożliwienie wykonania efektywnej digitalizacji procesów produkcyjnychi logistycznych, pod względem technologicznym i finansowym.
Agenda wystąpienia
-> Dane – Symulacje – Algorytmy nowa jakość efektywności produkcji
-> Współczesne metody symulacji graficzno-liczbowych
-> Technologia AR i VR wspiera projektowanie zakładów produkcyjnych
-> Algorytmy AI podnoszą produktywność nawet o 20%
-> Praktyczne przykłady wdrożenia Bliźniaka cyfrowego
-> Marketplace DBR77 disruptorem rynku robotyzacji
Uczestnikami obrad będą interesariusze z 17 krajów Europy Środkowej, w tym reprezentanci kadry kierowniczej centrów badawczo-rozwojowych oraz kierownicy projektów w zakresie transformacji cyfrowej, menedżerowie odpowiedzialni za rozwój infrastruktury technologicznej przemysłu i usług, firmy specjalizujące się w projektowaniu i integracji systemów automatyki przemysłowej i logistycznej, przedstawiciele instytucji, ministerstw i agencji rządowych dysponujący środkami finansowymi na wsparcie transformacji cyfrowej gospodarki europejskiej.
Wydarzeniem towarzyszącym Forum będzie Dzień Młodego Naukowca organizowany przez Krajową Reprezentację Doktorantów i Radę Młodych Naukowców.
CETEF’22 odbędzie się w modelu hybrydowym.
Więcej informacji na: www.cetef.eu
#konferencja #fanuc #dbr77 #technologia #bliźniak cyfrowy