Bliźniak Cyfrowy DBR77

Podnieś efektywność Twojej produkcji i logistyki – sprawdź czy Bliźniak Cyfrowy jest dla Ciebie!

Czy chcesz produkować
optymalnie?

Pracując z Klientami nad optymalizacją ich produkcji i logistyki oraz zarządzając takimi firmami poprzez metody leanowe zauważyliśmy, że dla większości podmiotów to bardzo trudna droga. Głównie dlatego, że wymaga odpowiednich specjalistów, narzędzi i czasu, a wszystko to generuje koszty. Wiadomo, że nie wszystkie firmy stać na eksperymenty. Naszym wyzwaniem było więc znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na te potrzeby.

Dlatego w ramach Platformy DBR77, w naszym Studiu 3D stworzyliśmy możliwość, żebyś w łatwy i bezpieczny sposób zbudował Bliźniaka Cyfrowego swojej firmy. A dzięki temu optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych staje się dziecinnie prosta!

Czym jest Bliźniak Cyfrowy DBR77?

Bliźniak cyfrowy DBR77 (Digital Twin DBR77) to wirtualne odwzorowanie procesów produkcyjnych i logistycznych. Elementami naszego środowiska są ludzie, maszyny czy roboty, ale co najważniejsze: zależności i procesy zachodzące między nimi.

Nasze  oprogramowanie pozwala na sprawne i bezpieczne zarządzanie danymi i procesami poprzez ich symulację (imitujemy rzeczywiste procesy, badając różne scenariusze) i wizualizację.

Dzięki temu masz możliwość optymalizacji wszystkich procesów w zakładzie, a z naszymi algorytmami AI zrobisz to błyskawicznie!

Dowiedz się więcej o tym, czym jest Bliźniak Cyfrowy DBR77

Dla kogo jest Bliźniak Cyfrowy DBR77?

Czy:

  • Projektujesz linię produkcyjną, ale nie wiesz jak ułatwić sobie pracę oraz osiągnąć najlepsze efekty?
  • Chcesz zautomatyzować lub zrobotyzować swoją linię produkcyjną, ale nie wiesz jakie rozwiązania obecne na rynku byłyby dla Ciebie najlepsze?
  • Potrzebujesz poprawić proces pobrania materiału na magazynie, bo mierzysz się z dużą zmiennością realizowanych produktów?
  • Każdą z planowanych w firmie zmian layoutu produkcyjnego chciałbyś zweryfikować pod kątem opłacalności i efektywności, jednak bez ingerowania w pracę na produkcji i obliczania tych procesów “na kartce”?
  • Musisz rozbudować halę i relokować maszyny, ale nie wiesz, jaki wariant ustawienia będzie najkorzystniejszy w Twojej sytuacji?
  • a jednocześnie nie boisz się nowoczesnych rozwiązań i chcesz, by były efektywne i łatwe w użyciu, dbając jednocześnie o Twój budżet?

Jeśli tak, to Bliźniak Cyfrowy DBR77 jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Bliźniak Cyfrowy DBR77 w służbie transformacji digitalnej

Konkurencyjność i jej zachowanie to najważniejsze zadanie firm, które chcą działać na rynku i osiągać zyski. W świecie ciągłych zmian i trwającego wyścigu technologicznego, z pomocą przychodzi nam idea Przemysłu 4.0 i zaplanowana, dobrze zorganizowana i przeprowadzona transformacja digitalna (czyli oparta o rzeczywiste dane produkcyjne i logistyczne).

Częścią tej transformacji jest technologia Digital Twin, czyli bliźniaków cyfrowych, które pomagają firmom zmieniać się w efektywny sposób.

Nasze rozwiązanie to Bliźniak Cyfrowy procesów produkcyjnych i logistycznych, czyli serca tego, co pozwala Twojej firmie osiągać zyski i pozostawać konkurencyjnym na zmieniającym się rynku.

Nie wiesz czym jest Przemysł 4.0?
Pobierz przewodnik, w którym bardzo prosto wyjaśniamy praktyczne podstawy tego tematu.

Prowadzimy firmy przez transformację digitalną na każdym jej etapie!

Zobacz, jak możemy wesprzeć Twoją pracę!

Droga Rozwoju Digitalnego DBR77

IoT DBR77

Bliźniak Cyfrowy DBR77

Marketplace Robotów DBR77

Jak można zastosować Bliźniaka Cyfrowego DBR77?

Możesz odwzorować cały zakład w naszym środowisku 3D. Dzięki temu przeanalizujesz posiadane procesy produkcyjne i logistyczne w firmie. I to wszystko dostępne jest w Twojej przeglądarce, w każdym komputerze.

Dodatkowo, możesz także zobaczyć jak wygląda przygotowana wizualizacja czy symulacja zarówno w środowisku AR (na tablecie lub smartfonie), jak i w VR (dzięki goglom, które możesz od nas wynająć). 

Z uwagi na dostępność i wygodę tego rozwiązania, pozwala ono na monitorowanie i zarządzanie produkcją z dowolnego miejsca.

Zobacz pokaz używania gogli VR w Bliźniaku Cyfrowym

Bliźniak Cyfrowy DBR77 w planie transformacji cyfrowej Twojej firmy!

Dzięki Bliźniakowi Cyfrowemu DBR77 możemy zrewolucjonizować procesy w zakładzie produkcyjnym, wprowadzając nowy wymiar analizy i optymalizacji, przy bardzo niskiej barierze wejścia.

Nasze innowacyjne rozwiązanie umożliwia pełne odwzorowanie zakładu w środowisku Studia 3D. W związku z tym, jest integralną częścią transformacji cyfrowej i pozwala na wdrożenie cyfrowej wersji Lean 4.0 oraz wzrost efektywności realizowanych przez Ciebie procesów.

Dodatkowo, oferowane jest ono w elastycznej formule subskrypcji, umożliwiając Ci stały dostęp do najnowszych funkcji i aktualizacji. Dzięki temu, Twoja firma może dostosować korzyści płynące z Bliźniaka Cyfrowego DBR77 do swoich bieżących potrzeb i dynamicznie rozwijać się w erze cyfrowej transformacji.

Chcesz subskrybować Bliźniaka Cyfrowego DBR77?

Co zyskasz wdrażając Bliźniaka Cyfrowego DBR77?

Szybkie projektowanie

Szybko i z dużą dokładnością, odwzorujesz procesy, stanowiska, linie lub nawet cały zakład! Dzięki temu zaoszczędzić czas niezbędny do podjęcia kluczowych decyzji dotyczących realizowanej produkcji.

Efektywne prototypowanie

Przeprowadzisz efektywną wizualizację i symulację planowanej zmiany na bazie danych historycznych – bez konieczności wprowadzania zmian w rzeczywistym – fizycznym procesie.

Optymalizacja realizowanych procesów

Dzięki wirtualnej symulacji, dobierzesz optymalny schemat pracy linii lub całego zakładu oraz zoptymalizujesz procesy biznesowe, korzystając z algorytmów AI. Efektywność i wydajność procesu produkcji może się poprawić nawet o ponad 20%.

Finansowa ocena inwestycji

Bliźniak Cyfrowy to również narzędzie przydatne do planowania finansowego inwestycji, w tym szacowania ROI. Wyniki planowanych wariantów otrzymasz w czytelnym zestawieniu w ramach wygenerowanego raportu. Pełne porównanie co bardziej opłaca się Twojej firmie będzie zawsze na wyciągnięcie ręki!

Prowadzenie badań naukowych

Bliźniaka Cyfrowego można wykorzystać jako platforma do symulacji i weryfikacji procesów w ramach badań naukowych. Dzięki temu powstały już pierwsze prace naukowe, a także pozyskane zostały pierwsze dotacje. Pomaga również przy zaplanowaniu inwestycji pod kątem dotacji unijnej. Dzięki temu można nawet oszacować planowane przychody.

Sky is the limit!

A może odkryjesz kolejne zastosowanie Bliźniaka Cyfrowego, które będzie ważne i przydatne dla Twojej firmy?

Przykładem nietypowego rozwiązania jest Showroom produktowy, który chętnie wykorzystują nasi Partnerzy, czyli dostawcy technologii. 

Zapraszamy do eksperymentowania!

%

poprawa efektywności procesów

%

ograniczenie liczby błędów w projektach

%

pierwszy krok w kierunku transformacji taniej niż z konkurencją

Bliźniak Cyfrowy DBR77 udoskonalony algorytmami AI

Algorytmy AI DBR77 to metody uczenia maszynowego, których celem jest wsparcie i odpowiednie pokierowanie procesami decyzyjnymi, realizowanymi w zakładach produkcyjnych oraz centrach logistycznych.

Właśnie dzięki opracowanym przez nas algorytmom, Bliźniak Cyfrowy DBR77 pomaga w efektywnym zniwelowaniu luki decyzyjnej

Tym samym wspiera Cię w codziennym zarządzaniu firmą i kluczowymi procesami.

Więcej o projekcie badawczym, w którym pracowaliśmy nad tymi algorytmami:

Jakie Bliźniaki Cyfrowe
oferujemy?

  • Pojedynczego stanowiska produkcyjnego
  • Linii produkcyjnej
  • Magazynu
  • Intralogistyki wewnętrznej
  • Pracy operatorów
  • Całego zakładu produkcyjnego

Jakie obszary produkcji wspierają nasze algorytmy AI?

  • Harmonogramowanie produkcji
  • Optymalizację OEE na stanowisku produkcyjnym
  • MPS – Średnioterminowy Plan Produkcji
  • Przypisywanie pracowników do stanowisk produkcyjnych
  • Zarządzanie materiałem na linii produkcyjnej
  • Optymalizację ścieżek transportowych

Jak przebiega budowa Bliźniaka Cyfrowego DBR77?

Wprowadzanie Danych

Aby prawidłowo prognozować i decydować, musimy wiedzieć więcej o Twoim zakładzie. W związku z tym, zbierzemy informacje o procesach, które będziemy wizualizować i symulować. Podstawą będą bieżące dane z produkcji i dane historyczne.

Wizualizacja

Zaczniemy od prawidłowego odwzorowania wyglądu i funkcjonalności elementów Twojego środowiska pracy. Dzięki temu, że baza DBR77 pełna jest modeli 3D rozmaitych obiektów (robotów, maszyn, wózków itp.), łatwo odwzorowujesz halę produkcyjną lub magazynową i to, co się na niej znajduje.

Symulacja

Zanim zaczniemy prowadzić wirtualne symulacje, nakarmimy system informacjami podstawowymi o zdarzeniach i procesach w symulowanym środowisku. Dlatego możliwe będzie realne odwzorowanie procesów produkcyjnych i logistycznych.

    Analiza

    W końcu, jak w wehikule czasu, możemy cofnąć się w przeszłość albo popatrzeć w przyszłość. Zmieniaj założenia i symuluj wyniki pracy całego Twojego zakładu bądź jedynie jego fragmentu. Z pewnością pojawi się wiele opcji, które będzie warto sprawdzić.

      Decyzje

      Jeżeli chcesz, aby Twój Bliźniak pomagał Ci w codziennych decyzjach, przenieś realne procesy do świata wirtualnego w naszym Studiu 3D. Z pewnością wsparcie algorytmów AI pozwoli Ci szybciej osiągnąć wszystkie założone cele produkcyjne.

        Zobacz jak nasi Klienci wykorzystali Bliźniaka Cyfrowego DBR77

        Zobacz wszystkie Case Studies

        Najczęściej zadawane pytania:

        W jaki sposób odkładają się dane z testów/symulacji, w jakim formacie i w jakiej formie możemy je pobierać? Jaki jest okres przechowywania tych danych?

        Dane środowiska testowego są przechowywane na czas trwania subskrypcji + 90 dni. Zbierane i przechowywane dane są w spersonalizowanej bazie danych DBR77. Wybrane dane można importować w formacie .XLSX, .CSV, XML,. JSON . Dane z symulacji są do ściągnięcia po zakończeniu symulacji / indywidualnych symulacji nie przechowywujemy długoterminowo.

        Co znaczy w licencji - ilość użytkowników bez ograniczeń - edycja czy tylko wyświetlanie?

        Do konta firmowego na platformie DBR77 wyznaczony administrator może dać dostęp dowolnej ilości osób i zarządzić, który użytkownik ma jakie uprawnienie. Możliwości zarządzaniem uprawnieniami są bardzo szerokie, od „tylko wglądu” do pełnej edycji i uprawnień do podpisywania umów.

        Co oznacza 10 scen testowych?

        Jedna scena zawiera jedną halę o dowolnych wymiarach. W praktyce często na jednej scenie jest odzwierciedlony zakład lub część zakładu w stanie „rzeczywistym”, a pozostałe sceny są duplikatami tego zakładu dla celów sprawdzania innego layoutu, czy testów zmian harmonogramów, lub w różnych scenach są różne części zakładu, nad którymi pracują różne zespoły.

        Czy można samemu dodawać nowe elementy (niedostępny w bibliotece obiektów)? Jeśli nie, to co musimy przekazać, żeby dostawca oprogramowania wprowadził nowy element (np maszynę pakującą)? Jeśli tak to jakie formaty plików obsługuje ta platforma?

        W zależności od licencji, jest określona ilość modeli niestandardowych, które możemy wprowadzić. Potrzebne nam są do tego pliki .step lub .fbx i chętnie kilka zdjęć danego urządzenia. Poza tym, za dodatkową opłatą jest możliwość dodanie większej liczby modeli indywidualnych lub skorzystanie z „brył zastępczych”, które posiadają funkcje danego urządzenia, ale nie są odwzorowaniem danego urządzenia wizualnie.

        Czy jest możliwość modyfikacji kodu odpowiadającego np. za działanie maszyn i dodawania własnych skryptów? Jeśli tak, to jaki język programowania jest używany?

        Istnieje możliwość odwzorowania logiki produkcji bez konieczności programowania.

        Czy jest możliwe symulowanie awarii maszyn? Jeśli tak, czy możliwe jest wprowadzenie parametrów MTBF i MTTR?

        Tak. Można wprowadzać parametry MTBF, MTTR oraz prawdopodobieństwo wystąpienia innych niezaplanowanych zdarzeń i symulować przypadkowe zdarzenie i ich wpływ na proces produkcji i OEE linii lub całego zakładu.

        W jakim miejscu przechowywane są dane odnośnie cyfrowego bliźniaka DBR77?

        Serwer – Digital Ocean Frankfurt – zabezpieczenia -> 3 poziom bezpieczeństwa dawnych. Platforma DBR77 – wszystkie interakcje chodzą po sieci wewnętrznej, żeby dostać się do serwera potrzebny jest klucz ssh, dane są szyfrowane w ssl w tranzycie.

        15 modeli max = 15 hal produkcyjnych czy 15 swoich maszyn?

        15 modeli wdrożonych dodatkowo w projekcie do wykorzystania podczas wizualizacji, brak ograniczeń w wykorzystaniu modeli dostępnych w środowisku Studio 3D.

        Jakie jest opóźnienie w przesyłaniu danych na żywo?

        Zależne jest to od ilości i rodzaju podpiętych sensorów oraz szybkości łącza internetowego w danym zakładzie. Średnio od kilku milisekund do kilkunastu sekund. UWAGA! Dla pełnej funkcjonalności – w zależności od sensorów, może być potrzebna licencja BigData DBR77.

        "support techniczny – kolejkowany" - jakie jest SLA?

        W zależności od wybranej licencji gwarantujemy przyjęcie Ticketu przez dział techniczny, albo chronologicznie – bez gwarancji czasu odbioru, w licencji „symulacja” 48 godzin od poniedziałku do piątku, w „algorytmizacji” 24 godziny od poniedziałku do piątku. W Enterprise-do ustalenia. Ponieważ aktualnie mało mamy zgłoszeń o problemach technicznych, to tickety są przyjmowane tego samego dnia nawet w wersji kolejkowanej.

        Jakie rodzaje wykresów można wygenerować w symulacji?

        Proste wykresy są generowane w dashboardzie. Indywidualne wykresy można generować samemu na podstawie wygenerowanych danych.

        Potrzebujesz więcej informacji o transformacji digitalnej?
        Zapoznaj się z naszymi materiałami!

        Zobacz, co mówią o korzystaniu z Bliźniaka Cyfrowego DBR77 nasi Klienci

        Dostępne subskrypcje Bliźniaka Cyfrowego DBR77 

        po zalogowaniu na Platformę DBR77

        * Skontaktuj się z Działem Sprzedaży żeby sprawdzić,
        czy są aktualnie promocje dla Twojej lokalizacji.

        kliknij, aby dowiedzieć się więcej ⬇️

        WIZUALIZACJA

        899€ / miesiąc

        W tym m.in.:

        • całkowita ilość użytkowników: 4 
        • dostęp do wszystkich modeli 3D Platformy
        • całkowita ilość indywidualnych modeli 3D do użycia w wizualizacji – 5 modeli
        • podstawowa animacja procesu produkcyjnego
        • pełna prezentacja w środowisku VR i AR
        • animacja i symulacja na podstawie danych wpisanych ręcznie
        • support techniczny – kolejkowany

          SYMULACJA

          1299€ / miesiąc

          Zawiera Wizualizację, plus m.in.:

          • całkowita ilość użytkowników: 10
          • całkowita ilość indywidualnych modeli 3D  – 10 modeli
          • zaawansowana animacja procesu produkcyjnego
          • animacja i symulacja na podstawie danych historycznych (Excel Import)
          • analiza efektywności produkcji VSM (z raportem)
          • raporty z produkcji (m.in. OEE, czasy pracy linii)
          • algorytmy AI do wsparcia procesu podejmowania decyzji – 2 algorytmy

          ALGORYTMIZACJA

          2299€ / miesiąc

          Zawiera Symulację, plus m.in.:

          • ilość użytkowników: bez ograniczeń
          • całkowita ilość indywidualnych modeli 3D – 15 modeli
          • animacja i symulacja – pełna funkcjonalność z możliwością podłączenia Live-Data
          • algorytmy AI do wsparcia procesu podejmowania decyzji – 5 algorytmów
          • ilość scen testowych  – 10 scen
          • dashboard 3D – raporty dopasowane do życzeń klienta (1 miesięcznie)
          • przyspieszenie symulacji (1024 x)

              ENTERPRISE

              Cena do ustalenia

              Skontaktuj się z Działem Sprzedaży

              Zawiera Algorytmizację, plus:

              • ilość indywidualnych modeli 3D do ustalenia
              • pełne dostosowanie funkcjonalności produkcji dla potrzeb decyzji zarządu 
              • algorytmy AI do wsparcia procesu podejmowania decyzji – ilość do ustalenia
              • ilość scen testowych do opracowywania różnych wariantów – do ustalenia
              • dashboard 3D – raporty dopasowane do życzeń klienta 
              • support techniczny – czas przyjęcia ticketu max. 24h

                  Do każdego wariantu dajemy możliwość wypożyczenia kompatybilnych gogli VR w cenie 129€/miesięcznie

                  Chcesz subskrybować Bliźniaka Cyfrowego DBR77?

                  Do czego nasi Klienci już wykorzystali Bliźniaka Cyfrowego?

                   

                  • Odzwierciedlenia produkcji z wykorzystaniem Live-Data;
                  • Pokazania dostępności poszczególnych stanowisk produkcyjnych i ich optymalizacji;
                  • Zarządzania magazynem głównym i wyrobu gotowego;
                  • Zarządzania stokami magazynowymi;
                  • Zarządzania materiałem na linii produkcyjnej;
                  • Przypisywania pracowników do stanowisk produkcyjnych;
                  • Intralogistyki zakładu i optymalizacji ścieżek transportowych
                  • Harmonogramowania planu produkcji;
                  • Wykorzystania technologii VR, AR nawet przed rozpoczęciem inwestycji;
                  • Poprawy BHP;
                  • Analizy przepływu materiału i wydajności linii;
                  • Średnioterminowego Planu Produkcji (MSP);
                  • Odzwierciedlenia produkcji na podstawie danych historycznych (Excel Import)
                  • Prezentacji produktów w formie showroomu.

                  Podsumowując, Bliźniak Cyfrowy DBR77, dzięki odwzorowaniu z dużą dokładnością rzeczywistych procesów, pozwala na szybkie projektowanie pojedynczych stanowisk, linii technologicznych lub nawet całych zakładów. A wszystko po to, żeby praca związana z zarządzaniem produkcją i logistyczną była szybsza, łatwiejsza i bardziej efektywna. Dzięki temu, firma może stale podnosić swoją konkurencyjność rynkową.

                  Chcesz dołączyć do grona firm, które już stosują tę technologię?
                  Jesteś gotowy na swoją transformację?

                  Masz dodatkowe pytania?

                  Umów się na bezpłatne demo meeting:

                  Katarzyna Marszałkiewicz

                  Katarzyna
                  Marszałkiewicz

                  Country Commercial
                  Manager

                  Katarzyna Marszałkiewicz

                  Kamil
                  Kuczek

                  Business Development
                  Manager

                  Katarzyna Marszałkiewicz

                  Dorota
                  Drzewiecka

                  Business Development
                  Manager